آموزش طراحی کارت ویزیت لمینت برجسته

آموزش طراحی کارت ویزیت لمینت برجسته

آموزش طراحی کارت ویزیت لمینت برجسته

امروز قصد داریم در بخش آموزش طراحی کارت ویزیت لمینت برجسته تمامی نکات مرتبط با قسمت‌های برجستگی را به صورت کامل همراه با تصویر آموزش دهیم.

چگونه کارت ویزیت لمینت مات برجسته طراحی کنیم؟

ابعاد، رزولیشن و مد رنگ فایل:

ابتدا می‌بایست از ابعاد کارت ویزیت شروع کنیم:

سایز طراحی: ۹ در ۶

رزولوشن: ۳۰۰ dpi

مد رنگ: cmyk

بعد از اینکه فایل رو ایجاد کردیم نوبت قرار دادن خط کش‌ها است:

همونطور که در عکس‌های زیر می‌بینید خط کش‌ها از هر چهار طرف نیم سانتی‌متر یا همان ۵ میلی‌متر با حاشیه فاصله دارند و می‌بایست تمام عناصر مهم طراحی‌تون رو در این قسمت انجام بدید. این به این معنی است که بک گراند (تصویر یا رنگ پس زمینه) باید در تمام طرح باشد ولی عناصر مهم از قبیل لوگو و نوشته ها و… نباید در این حاشیه قرار گیرند. علت این کار رعایت خط برش احتمالی در چاپخانه است.

حالا خط کش ها رو چجوری فعال کنم؟

کار سختی نیست، اول با زدن Ctrl + R خط کش‌ها رو فعال می‌کنیم و بعد باموس یک خط کش جدید رو ازشون درگ و به پایین و یا راست می‌کشیم. اما روش دیگه ای هم هست از طریق رفتن به منو View و زیر منو New guide که باز هم در تصویر پایین مشاهده می‌کنید.

آموزش طراحی کارت ویزیت لمینت برجستهآموزش طراحی کارت ویزیت لمینت برجسته

بعد از ساخت فایل و ایجاد خط کش‌ها و مشخص شدن خط فرضی برش طراحی را شروع می‌کنیم.

در پایین یکی از طراحی‌های ما را می‌بینید. (همان گونه که مشاهده می‌کنید تمام متن ها و عناصر مهم طراحی خود را در داخل محیط خط کش‌ها انجام دادیم و بک‌گراندمون هم خارج خط کش‌ها قرار گرفته)

آموزش طراحی کارت ویزیت لمینت برجسته

#چگونگی ساخت برجستگی های فایل چاپی (طراحی فیلم کارت ویزیت)

بعد از طراحی زمان مطلب اصلی در آموزش طراحی کارت ویزیت لمینت برجسته، یعنی همان طراحی برجستگی های فایل است:

کافیه روی مربع لایه ای که می‌خواهید برجسته بشه رو به همراه کنترل، کلیک کنید. حالا یه سلکشن دور اون منطقه ایجاد شده. اگه می‌خواهید یک منطقه دیگه رو هم برجسته کنید کافیه همین کار رو به همراه اضافه کردن دکمه شیفت به کنترلتان انجام بدید. با این کار دو منطقه برای برجستگی انتخاب خواهد شد. (قسمت انتخاب شده در تصویر زیر قابل مشاهده هست).

آموزش طراحی لمینت برجسته

حالا که قسمت های برجسته رو انتخاب کردیم، می‌رسیم به بخشی که باید به این سلکشن رنگ بدیم تا چاپخانه متوجه قسمت های برجسته بشه.

کافیه از قسمت ادجاسمنت در پنل لایه ها اقدام به استفاده از Solid color با رنگ مشکی تک رنگ ۱۰۰ بکنیم (تصویر گویای مطلب هست).

فقط باید حواسمون باشه این لایه سالید کالرمون باید بالاترین لایه باشه.

طراحی کارت ویزیت لمینت برجسته اهواز

حالا که برجستگی ها مشخص شد کافیه لایه زیر لایه برجستگی رو یکدست سفید کنیم.

مثل قسمت بالا از ادجاسمنت سالید کالر استفاده می‌کنیم و رنگشو یکدست سفید می‌کنیم (مثل تصویر پایین).

آموزش طراحی کارت ویزیت لمینت برجسته اهواز

دیگه کاری نمیمونه حالا یه Save از این فایل به صورت jpeg با کوالیتی ۱۲ می‌گیریم و بعد از اون چشم لایه های مشکی و سفید رو می‌بندیم و یک سیو جدا به همان صورت و با نامی دیگر می‌گیریم مثلا کارت اصلی به نام VisitCard و کارت برجسته به صورت VisitCard-Film.

برای روی دیگر کارت هم دقیقا به همین شکل عمل می‌کنیم.